Partnerzy serwisu:

Jeszcze jedna szansa dla chętnych zbadać powietrze przy tunelu na Ursynowie

ep. 08.03.2021

Jeszcze jedna szansa dla chętnych zbadać powietrze przy tunelu na Ursynowie
fot. GDDKiA
Rusza nowy przetarg na wybór wykonawcy, który dokona pomiarów dotyczących jakości powietrza w pobliżu tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Jeden przetarg już był, ale został unieważniony.
Chodzi o wykonanie wszelkich pomiarów dotyczących jakości powietrza, w tym zebranie danych z wyrzutni spalin umieszczonych przy wylotach z tunelu oraz z okolic portali.

Dane będą dotyczyły emisji i stężenia dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) oraz benzenu. Mają być prowadzone całodobowo przez 365 dni na wyrzutniach oraz przez minimum 70 dni pomiarowych w roku w rejonie portali. Wstępna analiza stanu powietrza powinna objąć badania zrealizowane przed oddaniem tunelu oraz trzy pierwsze miesiące jego użytkowania.

GDDKiA już ogłaszała przetarg w tej sprawie. Otrzymała tylko jedna ofertę, którą złożył Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej. Okazało się, że oferta nie spełniała wymagań postawionych w przetargu.
W nowym postępowaniu na złożenie ofert jest czas do 13 kwietnia, a podpisanie umowy planowane jest na II kwartał.

Wyniki badań oraz analizę porealizacyjną trzeba będzie dostarczyć zamawiającemu w terminie ok. 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Jeśli pokażą one nadmierne zanieczyszczenie, konieczne będą rozwiązania minimalizujące.

Obecnie na ursynowskim, tunelowym odcinku S2 trwają jeszcze roboty budowlane. Jak podała GDDKiA, zaawansowanie prac wynosi 89 proc. Obecnie obowiązującym terminem zakończenia prac jest koniec marca. GDDKiA zapewnia, że kierowcy pojadą tunelem w II kwartale 2021 r., choć wiadomo, że wykonawca wnioskował o wydłużenie terminu na dokończenie inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony