Partner serwisu

Jeszcze w grudniu drugi nabór do Programu Inwestycji Strategicznych

Redakcja/inf. pras. 13.12.2021

Jeszcze w grudniu drugi nabór do Programu Inwestycji Strategicznych
fot. GDDKiA Lublin
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker ujawnił, że jeszcze w grudniu i do świąt ogłoszony zostanie drugi nabór do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
Łączna kwota dofinansowania będzie porównywalna do tej z pierwszego naboru, która wynosiła 23 mld złotych. Samorządy złożyły wówczas 8000 wniosków o wsparcie inwestycji na łączną sumę 93 mld złotych. Zaakceptowano wtedy 4040 wniosków.

Jak przekazał Szefernaker w rozmowie z Polską Agencją Prasową w ramach drugiego naboru zostaną wydzielone środki dla gmin popegeerowskich.

- Dostrzegamy potrzebę inwestowania w te tereny. Gminom cały czas brakuje środków własnych na rozpoczęcie różnego rodzaju ważnych inwestycji drogowych i wodno-kanalizacyjnych. Będzie porównywalny z pierwszym naborem. W przypadku środków dla gmin popegeerowskich będzie to przynajmniej miliard złotych - zapowiedział Szefernaker.

Program Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony