Partner serwisu

Jeździmy całą S3 Polkowice – Lubin

ep. 10.11.2021

Jeździmy całą S3 Polkowice – Lubin
fot. GDDKiA
Dziś udostępniono do ruchu pozostałą, 8-kilometrową część trasy ekspresowej między Polkowicami i Lubinem. To symboliczny koniec wyjątkowo długiej budowy i jednocześnie domknięcie trasy ekspresowej ze Szczecina do Bolkowa. 
Oddany dziś fragment pozwala drogą ekspresową ominąć Polkowice. Ma 8 km i zawiera się między węzłami Polkowice Północ i Polkowice Południe. Na razie po drodze można się poruszać z prędkością do 100 km/h.

Wcześniej – pod koniec października – kierowcy wjechali na 6-km fragment między Polkowicami i Lubinem. Oba powstały w ramach kontraktu, którego realizacja zaczęła się jeszcze w 2014 roku.

Pierwszy wykonawca nie realizował inwestycji zgodnie z umową. Inwestor stracił cierpliwość w roku 2019. Wówczas umowa z włosko-polskim konsorcjum Salini, Todini i Probex została rozwiązana.

W nowym przetargu wybrano konsorcjum firm Mota Engil, Masfalt i Drgomex, które dokończyło budowę. Wcześniej jednak musiało m.in. wykonać nieplanowane poprawki po pierwotnym wykonawcy. To także wpłynęło na czas realizacji.

Obecnie, po oddaniu odcinka omijającego Polkowice, drogą ekspresową S3 można przejechać nieprzerwanie od Szczecina do Bolkowa na Dolnym Śląsku, gdzie rozpoczyna się pierwszy z dwóch realizowanych jeszcze odcinków ekspresowej trójki wiodącej do granicy z Czechami.

Poza Dolnym Śląskiem, w realizacji są jeszcze odcinki S3 w woj. zachodniopomorskim, w pobliżu Świnoujścia, tj.: Troszyn – Dargobądz i Dargobądz – Świnoujście. Trasa docelowo ma ułatwić komunikacje między portami w zachodniopomorskim oraz południem Polski i granicą z Czechami. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony