Partnerzy serwisu:

Jeździmy pierwszym odcinkiem jezdni budowanej A1

ep. 24.08.2020

Jeździmy pierwszym odcinkiem jezdni budowanej A1
fot. GDDKiA
W poniedziałek 24 sierpnia kierowcom przekazany został pierwszy fragment nowej jezdni budowanej autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. To ok. 5-kilometrowa część odcinka D.
Dziś w południe ruch został przełożony na jezdnię wschodnią odcinka D budowanej autostrady zawierającego się pomiędzy Radomskiem a granicą województwa śląskiego. Umożliwił to postęp prac na kontrakcie.
Kierowcy jeżdżą nową jezdnią na fragmencie trasy między DK-42 w Radomsku i mostami na Warcie.

Obecnie kierowcy będą mieli do dyspozycji, podobnie jak dotychczas, układ 2+1, to znaczy dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. Jest to konieczne, aby zakończyć przy nowej jedni takie prace jak: odwodnienie, ekrany, czy bariery – wyjaśnia GDDKiA. Dopiero wówczas będzie możliwe wprowadzenie ruchu w układzie 2+2, co ma nastąpić na przełomie roku.

Cały odcinek D liczy 7 kilometrów. Jego wykonawca jest Intercor.

W najbliższym czasie – według zapowiedzi GDDKiA – udostępniona m być część jezdni na odcinkach A (Tuszyn – Bełchatów wykonywany przez konsorcjum Budimex i Strabag) oraz C, tj. Kamieńsk – Radomsko (wykonawca to konsorcjum w tym samym składzie, z tym że w tym przypadku Strabag jest liderem, a partnerem Budimex).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony