Partner serwisu

Jutro otwarcie węzła Kobyłka na S8 obwodnicy Marek

ep. 18.11.2020

Jutro otwarcie węzła Kobyłka na S8 obwodnicy Marek
fot. Crusier, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Dobra wiadomość zwłaszcza dla podwarszawskich kierowców. Na czwartek zaplanowane jest udostępnienie węzła Kobyłka w ciągu drogi ekspresowej S8 – obwodnicy Marek. Wykonawca zrealizował kolejny etap prac.
Obwodnica Marek na odcinku pomiędzy węzłami Marki i Kobyłka jest przejezdna, ale prace na niej są wciąż kontynuowane. Strabag kończy to, czego nie zrealizowało konsorcjum Salini Polska i Pribex, z którym GDDKiA rozwiązała umowę.

Do zrealizowania był m.in. węzeł Kobyłka, gdzie trzeba było dokończyć łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt. W czwartek 19 listopada z nieczynnego dotychczas węzła skorzystają kierowcy. Zyskają m.in. mieszkańcy Kobyłki czy Nadmy.

Wcześniej w ramach kontraktu na kontynuację prac przy ważnej obwodnicy na trasie Warszawa – Białystok udostępniono najpierw zjazd z drogi ekspresowej do Marek, a we wrześniu otwarto pozostałe zjazdy z węzła Marki.

Wykonawca, z którym zawarto umowę w listopadzie 2018 roku będzie kontynuował prace przy tej inwestycji jeszcze do wiosny.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony