Partner serwisu

Jutro pojedziemy S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ

Redakcja 29.10.2021

Jutro pojedziemy S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ
fot. GDDKiA
Od soboty 30 października dostępna ma być niemal cały blisko 10-kilometrowy odcinek S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Wyjątkiem będą zjazdy węzła Rynarzewo, na których nadal trwają prace budowlane.
Jak podała GDDKiA, od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą obiema jezdniami. Tymczasowe rondo od strony Białych Błot pozostanie, umożliwiając kierowcom lokalnym zjazd na starą DK-5 w stronę Rynarzewa.

Z kolei od strony węzła Szubin Północ zlikwidowana zostanie dotychczasowa przewiązka. Na odcinku obowiązywać będzie ograniczenie do 80 km/h.

Wraz z udostepnieniem tego odcinka wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu na ukończonym wcześniej odcinku Szubin Północ – Żnin Północ. Dla kierowców oznacza to, m.in. możliwość jazdy z docelową prędkością tj. 120 km/h. Ograniczenie do 100 km/h pozostanie jeszcze w obrębie obwodnicy Szubina.

Wpuszczenie ruchu nie oznacza jeszcze zakończenia wszystkich prac na trasie Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Nadal będą trwały prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej. Nieczynne pozostaną zjazdy na węźle Rynarzewo, a na samej budowie węzła ruch będzie się odbywać wahadłowo.

Wykonawca kontynuuje prace na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu inwestycji. Trwają jeszcze prace w branżach: sanitarnej, telekomunikacyjnej i elektrycznej.

Odcinek Bydgoszcz Błonie – Szubin ma 9,7 km długości. Za jego wykonanie odpowiada konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, które otrzymało zadanie dokończenia prac po włoskim wykonawcy – Impresa Pizzarotti.

W ramach kontraktu powstaje dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwa pod trzeci pas. Na odcinku zaplanowany jest jeden węzeł – Rynarzewo oraz Miejsca Obsługi Podróżnych: Szubin Zachód oraz Szubin Wschód.

Trasa przebiega przez teren powiatów bydgoskiego i nakielskiego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony