Partnerzy serwisu:

Kapsch najtańszy na obsługę bramek przy A4

Elżbieta Pałys 25.04.2019

Kapsch najtańszy na obsługę bramek przy A4
fot. Google Maps
Główny Inspektorat Transportu Drogowego otworzył koperty z ofertami na świadczenie usługi manualnego poboru opłat drogowych na autostradzie A4 między Wrocławiem a Sośnicą. Są dwie propozycje, tańsza należy do firmy Kapsch Road Services.
GITD przeznaczyła na realizację zamówienia 77,1 mln zł. W tej kwocie nie zmieściła się żadna z propozycji. Najtańsza jest warta kilkaset tysięcy więcej – ofertę z kwotą 77,9 mln zł złożyła firma Kapsch Road Services.

Drugim oferentem jest konsorcjum firm Intertoll Construction oraz Egis Projects Polska. Oferta tego podmiotu jest warta 89,7 mln zł.

Chodzi o obsługę manualnego poboru opłat na „państwowym” odcinku A4 w okresie od 7 listopada br. do 30 listopada 2021 roku.

To drugi przetarg na realizację tej usługi. Pierwszy był ogłaszany rok temu. Dotyczył świadczenia usługi na dwóch odcinkach – poza A4 także na A2 między Koninem i Strykowem. Wówczas wybrano jednak tylko wykonawcę dla autostrady wschód – zachód (kontrakt otrzymał Intertoll Construction).

Część przetargu dotyczącą A4 unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny. Wówczas jedyną ofertę na usługi manualnego poboru opłat na tym odcinku złożyło konsorcjum – konsorcjum Kapsch Road Services i Egis, które wyceniło usługę na 125 mln 701 tys. zł, a planowany wówczas budżet to 77 mln 540 tys. zł.

Na kolejny przetarg nie było już czasu, wobec czego w trybie negocjacji bez ogłoszenia zadanie powierzono firmie Intertoll. Umowa została zawarta na okres do 7 maja br z możliwością przedłużenia do 7 listopada w ramach prawa opcji.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony