Partnerzy serwisu:

Kaśków: Priorytetem Energi są własne inwestycje. Szansa dla II stopnia na Wiśle?

Emilia Derewienko 16.06.2016

Kaśków: Priorytetem Energi są własne inwestycje. Szansa dla II stopnia na Wiśle?
fot. Energa
Energa nie złożyła oferty na aktywa EdF, gdyż priorytetem dla spółki są inwestycje własne: projekt w Siarzewie, Ostrołęce i Polska Grupa Górnicza – poinformował dziennikarzy w środę prezes spółki Energa, Dariusz Kaśków, podczas Okrągłego Stołu Energetycznego.
Tego samego dnia w Ministerstwie Środowiska odbyła uroczystość wręczenia Enerdze certyfikatu EMAS – promowanego przez Komisję Europejską systemu certyfikacji środowiskowej, który od 20 lat udowadnia swoją przydatność jako najefektywniejszy standard zarządzania ochroną środowiska.

Jak zaznaczył prezes spółki, Dariusz Kaśków, otrzymanie certyfikatu EMAS może wiele ułatwić w kontekście realizacji drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie. Projekt, którego realizacja planowana jest od wielu lat, budzi wątpliwości organizacji ekologicznych. Eksperci są jednak zgodni co do tego, że stopień wodny to inwestycja konieczna polskiej żegludze śródlądowej, a jej budowa nie powinna być dłużej wstrzymywana.

– EMAS to jedyny instrument, potwierdzający ciągłe doskonalenie efektywności ekologicznej w organizacji. Dbałość o środowisko naturalne, poszanowanie jego potrzeb oraz działanie z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje to fundamenty funkcjonowania Grupy Energa. Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, tak aby mogły z nich korzystać nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia Polaków, stanowi wyzwanie, któremu staramy się sprostać każdego dnia – mówił Dariusz Kaśków, prezes zarządu spółki Energa.

Kolejnym sprzyjającym czynnikiem dla budowy drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie jest kwestia priorytetów inwestycyjnych firmy. – Nie złożyliśmy oferty na aktywa EdF – mówił w środę w Ministerstwie Energii Dariusz Kaśków. – Priorytetem są dla nas w pierwszej kolejności projekty w Ostrołęce, w Siarzewie i PGG, a dopiero w czwartej – akwizycje aktywów dostępnych na rynku po przystępnych cenach – dodał. To daje nadzieję na budowę inwestycji, której realizacja odsuwana jest od lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony