Partner serwisu

Katowice: Będzie bezpieczniej na mostach, wiaduktach i estakadach

inf. pras 08.12.2021

Katowice: Będzie bezpieczniej na mostach, wiaduktach i estakadach
fot. GDDKiA
Katowicka GDDKiA poinformowała o rozpoczęciu montażu zabezpieczeń prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczania zamontowane zostaną w 42 lokalizacjach na autostradach A1 i A4 oraz na drogach ekspresowych S1, S52 i S86.
Po inwentaryzacji na sieci dróg krajowych w całym kraju zidentyfikowano w sumie 1537 prześwitów o szerokości min. 10 cm i łącznej długości 104,6 km. W sumie, na obiektach w ciągu dróg zarządzanych przez GDDKiA, zamontowano kilkanaście tysięcy tabliczek ostrzegających przed możliwością upadku z wysokości. W województwie śląskim, około trzema tysiącami tabliczek, oznakowano 235 prześwitów o łącznej długości blisko 15,5 km.

Kolejnym etapem, w miejscach, gdzie na trasie brakuje oświetlenia, a prześwit stanowi zagrożenie upadkiem, będzie zamontowanie dodatkowe zabezpieczenia. W zależności od rodzaju obiektu będzie dobierany rodzaj zabezpieczenia. Mogą to być płyty ażurowe oraz siatki wykonane z tworzywa sztucznego lub drutu.Zgodnie z podpisaną w listopadzie umową, zakończenie montażu wszystkich zabezpieczeń powinno nastąpić do 30 grudnia 2021 roku. Wartość umowy to około 1,4 mln zł.  Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji zaprojektowania oraz wykonania zabezpieczenia 42 prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczenia te uchronią osoby przed ewentualnym upadkiem z wysokości. Powstaną cztery zabezpieczania na A1, dwadzieścia siedem na A4, cztery na S1, sześć na S86 oraz jedno na S52. 

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony