Partner serwisu

Katowice. Dwoma pasami na węźle Giszowiec. „Efekt komunikacyjny osiągnięty"

ep. 20.06.2022

Katowice. Dwoma pasami na węźle Giszowiec. „Efekt komunikacyjny osiągnięty"
fot. UM Katowice
Od poniedziałku 20 czerwca łatwiej przejechać przez węzeł Giszowiec. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku na ul. Pszczyńskiej. Dostępny jest również zjazd z autostrady A4 w kierunku Tychów, wrócił także ruch na węźle Kolista, za wyjątkiem przejazdu z osiedla Giszowiec na osiedle przy ul. Kolistej.
Po wprowadzeniu zmian, wykonawca – firma NDI – rozpoczęła ostatni etap robót – kończony jest odcinek ulicy 73 Pułku Piechoty, trwają prace odtworzeniowe i porządkowe. Wszystkie prace mają się zakończyć do końca sierpnia, ale – jak podkreśla inwestor – efekt komunikacyjny inwestycji został osiągnięty.

Zadanie polega na budowie bezkolizyjnego węzła dróg krajowych nr 81 i 86 oraz oddzieleniu ruchu lokalnego od tranzytowego. – To ogromne przedsięwzięcie, gdyż prace toczyły się na trasie, którą każdego dnia przejeżdża ponad 58 tysięcy pojazdów – mówi cytowany w komunikacie prezydent Katowic Marcin Krupa.

Od dziś kierowcom udostępniono wschodnią jezdnię DK-86, co umożliwiło uruchomienie dwóch pasów ruchu – po jednym pasie na jezdniach zbiorczych i po jednym pasie na jezdniach głównych, tj. zarówno w stronę Tychów, jak i centrum Katowic.

Wznowiono także ruch na węźle Kolista, który był zamknięty od 20 kwietnia. Obecnie można przejechać z osiedla Giszowiec do DK-86. Fragment trasy z osiedla Giszowiec do osiedla przy ulicy Kolistej ma być oddany do ruchu 20 lipca.

Czynna jest także łącznica autostradowa z Wrocławia do Tychów, co oznacza, że bez korzystania z objazdu można zjechać z autostrady na DK-86.

Wykonawca prowadzi teraz prace na lokalnym układzie drogowym, tj. fragmencie ul. Kolistej i ul. 73 Pułku Piechoty.

Inwestycja kosztuje ponad 300 mln zł, z czego niemal 240 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. W sumie rozbudowa obejmuje 3,6 km dróg.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony