Partnerzy serwisu:

Katowice. Kierowcy pojadą tunelem w ul. Kościuszki

Redakcja 01.10.2020

Katowice. Kierowcy pojadą tunelem w ul. Kościuszki
Fot. Google Maps
W piątek 2 października pierwsi kierowcy pojadą tunelem w ciągu ul. Kościuszki w Katowicach. Mowa o obiekcie, który powstał w ramach przebudowy węzła drogowego na DK-81.
– Od 2 października ruch w ciągu ul. Kościuszki poprowadzony będzie dodatkowo tunelem, na razie po jednym pasie w każdym kierunku, a więc kierowcy korzystający z tunelu nie będą musieli zatrzymywać się już na sygnalizacji świetlnej, choć należy zwrócić uwagę, że w tym rejonie cały czas są prowadzone prace budowlane, dlatego będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę – wyjaśnia w komunikacie prasowym Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach.

Utrzymany ma być ponadto ruch na łącznicach węzła, co zapewni pełne skomunikowanie ulicy Kościuszki z ulicą Armii Krajowej, zarówno w kierunku Piotrowic i Kostuchny, jak i w kierunku Ligoty.

Jak informuje Urząd Miasta, na odcinku ulicy Armii Krajowej od ul. Głogowskiej do ulicy Kościuszki przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy. Otwarcie tunelu będzie następowało etapowo, docelowo ruch w tunelu będzie poprowadzony dwoma pasami w każdym kierunku jazdy.

Inwestycja związana z przebudową węzła na DK-81 polega m.in. na budowie dwupoziomowego skrzyżowania. Prace warte 75,3 mln zł ruszyły na początku 2018 r. i maja się zakończyć w III kwartale tego roku.

– Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu kierowcy jadący z centrum w kierunku Mikołowa i w drugą stronę nie będą musieli się zatrzymywać na skrzyżowaniu. Dodatkowo nad tunelem powstanie dwupasowe rondo nad tunelem, z którego będą korzystać osoby jeżdżące pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony