Partnerzy serwisu:

Katowice: PBDI z kontraktem na drogi przy CH Libero za 39 mln zł

Leonard Dolecki 14.07.2017

Katowice: PBDI z kontraktem na drogi przy CH Libero za 39 mln zł
fot. mat. pras.
Budowa nowej galerii handlowej to także budowa dróg dojazdowych do tego miejsca. Nie inaczej jest w przypadku budowy Centrum Handlowego Libero w Katowicach. Spółka Galeria Libero – Projekt Echo – 120 podpisała umowę na realizację robót drogowych i sieciowych przy inwestycji z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Grupy Erbud.
Inwestycja przewiduje przebudowę dróg w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki, Kolejowej, Gen. Zygmunta Waltera Jankego i Rzepakowej. Ma być ona zakończona do 30 czerwca 2018 roku, a kontrakt na jej realizację, ze spółką PBDI zależną od Erbud, opiewa na 38,9 mln zł.

Przedsięwzięcie przewiduje przebudowę ulicy Kolejowej na odcinku od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej, a także ul. Kościuszki w obrębie skrzyżowania z ul. Kolejową. Rozbudowane zostanie także skrzyżowanie ulic Kościuszki, Kolejowej i Jankego, a także Kolejowej i Rzepakowej.

Wyświetl większą mapę

Nowa galeria handlowa jest położona w południowej części miasta przy drodze krajowej nr 81, która również ma ulec w tym miejscu przebudowie. To może oznaczać utrudnienia dla kierowców i mieszkańców przede wszystkim, że droga jest ważną arterią łączącą południowe dzielnice Katowic z centrum miasta. Jednak aby prace były jak najmniej odczuwalne ruch nie będzie w tym miejscu wstrzymywany. Okresowe zamknięcia mogą dotyczyć jedynie fragmentu ulicy Jankego po północnej stronie ulicy Kolejowej oraz fragmentu ulicy Kolejowej pomiędzy ulicami Rzeszótki i Kościuszki.

Sama Grupa Erbud jest, od września 2016 roku, generalnym wykonawcą stanu surowego katowickiej Galerii Libero, który ma być gotowy we wrześniu 2017 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony