Partner serwisu

Katowice. Zamknięta DK-86. Woda uszkodziła wiadukt

ep. 29.06.2020

Katowice. Zamknięta DK-86. Woda uszkodziła wiadukt
Fot. Google Maps
Wskutek ulewnych deszczy doszło do uszkodzenia nasypu wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 86 w Katowicach-Giszowcu. Trasa została zamknięta dla ruchu. Wyznaczono objazdy, a Koleje Śląskie wydłużyły składy pociągów, zmniejszyć utrudnienia w przemieszczaniu się.
Będąca w zarządzie prezydenta miasta droga krajowa nr 86 ul. Pszczyńska) w Katowicach, na wysokości Giszowca została zamknięta w obu kierunkach, po przejściu ulewnych deszczy w nocy z piątku na sobotę. Drogę zamknięto ze względów bezpieczeństwa, po tym jak w nocy z piątku na sobotę w wyniku intensywnych opadów deszczu naruszony został nasyp, na którym znajduje się wiadukt. Jest ona niedostępna dla kierowców na odcinku od miejsca za pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowa (nad linią kolejową). Otwarty pozostaje przejazd pod DK-86, łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty.

Wyznaczone zostały objazdy. Dla ruchu tranzytowego z Tychów w stronę Sosnowca wyznaczono objazd drogą ekspresową S1, na którą trzeba zjechać w Tychach. Z S1 kierowcy mogą skręcić w autostradę A4 kierując się na Katowice lub Kraków, albo kontynuować podróż drogą S1 – w kierunku Dąbrowy Górniczej – do autostrady A1.

Jadący od strony Katowic należy zjechać na autostradę A4 na Kraków, a następnie na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy. Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK-81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.

Ruch lokalny do Murcek/Giszowca – od strony Sosnowca/centrum Katowic może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86), poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku – na Nikiszowiec, dalej do Giszowca/Murcek. Analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK-86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK-86.

Jak poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa, rozpoczęły się już prace zespołu ekspertów, który analizuje uszkodzenia. Wiadomo jednak, że w tym tygodniu na pewno ruch nie zostanie przywrócony. Poseł Jerzy Polaczek poinformował na Twitterze, że utrudnienia mogą potrwać 3 miesiące.

Koleje Śląskie w reakcji na utrudnienia wydłużyły składy pociągów wyjeżdżających z Tychów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony