Partnerzy serwisu:

KBI najkorzystniejsze na budowę wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo

mr 01.04.2020

KBI najkorzystniejsze na budowę wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo
fot. GDDKiA
Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dokończenie budowy wiaduktu WD-1L na węźle drogowym Szczecin Kijewo łączącym A6 i DK-10. Wiadukt ten nie został dokończony przez poprzedniego wykonawcę rozbudowy węzła. Nowym wykonawcą wiaduktu zostało wybrane konsorcjum firm, którego liderem jest KBI z Katowic. Budowa wiaduktu ma być dokończona w ciągu 4 miesięcy, a wartość umowy to 7,38 mln złotych.
Pozostali wykonawcy mają 10 dni na ewentualne odwołania. Następnie dokumentacja postępowania zostanie przesłana do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli nie będzie odwołań, to jeszcze w II kwartale tego roku umowa powinna zostać podpisana i roboty budowlane na węźle wznowione.

Dokończenie budowy węzła zostało podzielone na mniejsze przetargi po odstąpieniu od umowy z Energopolem Szczecin. Pierwszy z przetargów został ogłoszony w grudniu ubiegłego roku i dotyczy dokończenia budowy wiaduktu na jezdni DK-10 w stronę Szczecina. Oferty w tym postępowaniu poznaliśmy na koniec stycznia tego roku.

Najtańsza oferta, ta złożona przez firmę Porr, została odrzucona, gdyż nie spełniała treści specyfikacji. Dlatego wybrano kolejną najkorzystniejszą ofertę, czyli tę złożoną przez konsorcjum z liderem KBI z Katowic. Odrzucono również ofertę firmy Intop. Drugi przetarg na dokończenie północnej jezdni DK-10 i części łącznic jest na etapie po złożeniu ofert. Ostatni, trzeci przetarg na dokończenie pozostałej części węzła jest w przygotowaniu.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony