Partnerzy serwisu:

KE potwierdza: Drogi S5 i S17 dostana w sumie prawie 1,3 mld zł

inf. pras. 10.09.2018

KE potwierdza: Drogi S5 i S17 dostana w sumie prawie 1,3 mld zł
fot. GDDKiA
Komisja Europejska potwierdziła dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko na dwa odcinki dróg ekspresowych: S5 i S17. Umowy na dofinansowanie ze środków UE pomiędzy GDDKiA oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych została zawarta w drugiej połowie lipca.
odc. w. Zakręt - w. Lubelska” otrzyma z POIiŚ ponad 274,4 mln zł. Jego cała wartość to niemal 734,7 mln zł.

Powstanie prawie 4,5 km nowej drogi ekspresowej, stanowiący fragment wschodniej obwodnicy Warszawy, łączący węzeł Zakręt z węzłem Lubelska.

Ten odcinek jest jednym z kluczowych fragmentów Warszawskiego Węzła Drogowego – umożliwi wpięcie do południowej obwodnicy Warszawy i połączenia w węzłem Konotopa na A2 w kierunku zachodnim, wyjazd na autostradę A2 w kierunku Terespola lub na S17 w kierunku Lublina, a docelowo połączy również z S8 w kierunku Białegostoku.

Druga decyzja komisji dotyczy projektu „Budowa drogi ekspresowej S5 na odc. Nowe Marzy – Bydgoszcz”. Inwestycja o wartości przeszło 2 mld zł otrzyma dofinansowanie z POIiŚ w wysokości 1,08 mld zł. Powstanie niemal 74 km drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Możliwa będzie jej rozbudowa o trzeci pas.

To już 38. pozytywna decyzja dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do tej pory dyrekcja podpisała z CUPT 44 umowy i złożyła w sumie 49 wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych.

Do tej pory GDDKiA złożyła 383 wnioski o płatność z POIiŚ na kwotę 23,623 mld zł wydatków kwalifikowalnych.

Certyfikowano już 353 wnioski na kwotę 22,538 mld zł. Z tytułu refundacji Krajowy Fundusz Drogowy został zasilony kwotą 19,075 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony