Partnerzy serwisu:

Kędzierzyn-Koźle połączy się z obwodnicą

Elżbieta Pałys 11.04.2019

Kędzierzyn-Koźle połączy się z obwodnicą
Fot. Google Maps
W 2022 roku Kędzierzyn Koźle będzie można ominąć obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 40. Miasto planuje połączenie drogowe z powstającą trasą. Szuka firmy, która zaprojektuje łącznik.
Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla ogłosił przetarg na dokumentację projektowo-kosztorysową dla budowy łącznika obwodnicy północnej z ul. Przyjaźni/Strzelecką w Kędzierzynie-Koźlu.
Chodzi o drogę, która zapewni dojazd z obwodnicy m.in. do terenów przemysłowo–usługowych na osiedlu Blachownia i Sławięcice. Droga ma stanowić łącznik między obejściem w ciągu DK-40 a ul. Przyjaźni/Strzelecką w Kędzierzynie-Koźlu.


Wyświetl większą mapę
W ramach zamówienia do wykonania są m.in.: opracowania geodezyjne, badania geologiczne i dokumentacja geotechniczna oraz koncepcja programowa drogi.

Wykonawca opracowań przygotuje także dokumenty do uzyskania decyzji środowiskowej, opracuje kompletną dokumentację projektową, w tym wielobranżowy projekt budowlany, projekty wykonawcze dla poszczególnych branż oraz przedmiary robót, a także kosztorys i dokumentację niezbędna do wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Oferty będą przyjmowane do 13 maja.

Obwodnicę Kędzierzyna – Koźla w ciągu DK-40, na zlecenie GDDKiA realizuje konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag. Umowa z wykonawcą została podpisana w październiku ub. roku. Ma powstać w ciągu 36 miesięcy od tej daty.

Obwodnica ominie miasto od północy. Będzie miała 14,6 km długości. w jej ciągu powstanie 19 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Powstaną także skrzyżowania, parkingi wraz ze stanowiskami do ważenia pojazdów, drogi dojazdowe, chodniki i ścieżki rowerowe.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony