Partnerzy serwisu:

Kęty wybudują II część obwodnicy. Mają rządową dotację

Elżbieta Pałys 01.10.2020

Kęty wybudują II część obwodnicy. Mają rządową dotację
fot. Google Maps
Północno-zachodni odcinek obwodnicy Kęt ma zostać wybudowany dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto ma decyzję o finansowaniu, chce jak najszybciej zawrzeć umowę z wykonawcą.
To ma być drugi etap zachodniej obwodnicy w ciągu drogi gminnej. Chodzi o ok. pół kilometra drogi. Miasto ma już niezbędne decyzje, w tym zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Potrzebuje tylko wykonawcy robót budowlanych i musi znaleźć go jak najszybciej.

Gmina otrzymała pozytywną decyzję o sfinansowaniu tego zadania z Funduszu Dróg Samorządowych, co zobowiązuje ją do podpisania umowy jeszcze w tym roku. Z tego powodu skrócony został termin składania ofert w przetargu (wyznaczono go na 22 października).Wyświetl większą mapę

W ramach inwestycji, oprócz odcinka drogi gminnej, do wybudowania jest wiadukt kolejowy w ciągu linii Kalwaria Zebrzydowska – Bilsko-Biała. Trzeba także m.in. rozbudować skrzyżowania, wybudować chodniki, zjazdy i zatoki autobusowe.

Droga ma być wybudowana do lipca 2022 roku.

Zamawiający chce otrzymać oferty do 22 października. Taki termin pozwoliłby na wybór wykonawcy, a następnie zawarcie umowy jeszcze przed końcem tego roku, do czego obligują go warunki przyznanej dotacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony