Partner serwisu

Kęty wybudują kolejny fragment obwodnicy

ep. 14.11.2022

Kęty wybudują kolejny fragment obwodnicy
Fot. Google Maps
Gmina Kęty głosiła przetarg na wybór wykonawcy kolejnego odcinka północno-zachodniej obwodnicy Kęt. Inwestycja ma być dofinansowana w ramach Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych.
Chodzi o odcinek o długości ok. 400 m.

Samorząd szuka wykonawcy, który wybuduje jednojezdniową drogę wyposażonym w jeden pas ruchu dla każdego kierunku jazdy. Planowany odcinek ma się zaczynać od ronda na ul. Sobieskiego, a kończyć na skrzyżowaniu z ul. Klasztorną.Wyświetl większą mapę

Droga będzie miała 7 m szerokości i nawierzchnię w technologii bitumicznej.

Wraz z budową nowego odcinka przebudowane mają być skrzyżowania z ul. Świętokrzyską i drogami gminnymi os. Kamieniec i z ul. Zieloną. Wybudowany ma być prawostronny ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym o szerokości 2,5 m. Zaplanowany został także lewostronny chodnik z kostki brukowej.

Powstać ma także m.in. zatoka autobusowa oraz nowe zjazdy indywidualne i publiczne.

Prace zaplanowano na 9 miesięcy. Termin składania ofert mija 12 grudnia.

Przypomnijmy, pierwszy fragment obwodnicy Kęt (ok. 500 m pomiędzy ulicami Staszica i Mickiewicza) został oddany do użytku pod koniec 2020 r. Od września tego roku w użytkowaniu jest kolejne ok. pół kilometra drogi wybudowanej przy udziale środków Funduszu Inwestycji Samorządowych. Teraz szykuje się następny fragment.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony