Partnerzy serwisu:

Kierowcy jeżdżą już obwodnicą Czudca

Redakcja/inf. pras. 13.08.2019

Kierowcy jeżdżą już obwodnicą Czudca
fot. UM Woj. Podkarpackiego
Ważna inwestycja na mapie Podkarpacia zakończona. Otwarta została obwodnica Czudca. Inwestycję, na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg, zrealizował Budimex. Budowa kosztowała ponad 85 mln zł.
W ramach zadania wybudowano 2,5 km nowej drogi, a blisko 2 km zostały przebudowane. Na trasie powstały dwie estakady, w tym nad linią kolejową nr 106 Rzeszów – Jasło, dwa ronda i most przez potok Wola.

Prace ruszyły w styczniu 2018 r. – Ta inwestycja została zrealizowana w ramach większej całości, razem z przebudową drogi od Babicy do Czudca. Łącznie jest to 4,5 km długości, sama obwodnica ma 2,5 km. Koszt jej realizacji podniosła konieczność budowy estakad, które stanowią niemal 30% całkowitej długości obwodnicy – mówi, cytowany w komunikacie Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jak wyjaśnił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, w Czudcu krzyżują się ważne inwestycje dla Podkarpacia i powiatu strzyżowskiego. – Nowa droga prowadzi nas do obwodnicy Strzyżowa, dalej do Jasła. Dlatego już w tym miejscu kumulacja tych inwestycji jest bardzo duża. Suma środków, które były w ten obszar zaangażowane to jest prawie 300 mln zł. – powiedział.

Dodał, że teraz region oczekuje połączenia tej inwestycji z węzłem drogi S19 w Babicy. – Te decyzje już są dokonane, plany są w realizacji, za chwilę droga Via Carpatia będzie przebiegała w sposób bezkolizyjny przez państwa miejscowości, z nową obwodnicą i drogą aż do Jasła. Widać, że to nie jest działanie punktowe. Jest to szerszy plan – wielka synergia wielu działań i projektów, a także budżetów wielu samorządów – wyliczał marszałek.

Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie blisko 73 mln. zł.

Jak przypomniano w komunikacie, gmina Czudec leży przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych: drogi krajowej nr 19 Kuźnica – Rzeszów– Barwinek (SK) oraz drogi wojewódzkiej nr 988 Babica – Strzyżów – Warzyce, która jest jedną z ważniejszych tras z Jasła i Krosna w kierunku Rzeszowa, a dalej Warszawy i Lublina. Docelowo, droga wojewódzka nr 988 wraz z obwodnicą Czudca i będącą w budowie obwodnicą Strzyżowa włączać się będzie do drogi ekspresowej S19 w węźle Babica.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony