Partnerzy serwisu:

Kierowcy pojadą pierwszą łącznicą w ciągu obwodnicy Bolkowa

Redakcja 29.10.2019

Kierowcy pojadą pierwszą łącznicą w ciągu obwodnicy Bolkowa
fot. GDDKiA
Na środę 30 października zaplanowano udostępnienie do ruchu pierwszej łącznicy w ciągu budowanej obwodnicy Bolkowa. Tym samym zlikwidowane zostaną utrudnienia związane z objazdem na DK-3 pomiędzy miejscowościami Stare Rochowice i Jeżów.
Jak informuje GDDKiA we Wrocławiu, po przywróceniu ruchu na DK-3, ruch na kierunku Bolków – Jelenia Góra będzie się odbywał przebudowanym odcinkiem drogi krajowej, natomiast ruch na kierunku z Jeleniej Góry do Bolkowa będzie się odbywał nowo wybudowanym łącznikiem przebiegającym pod wybudowana estakadą.


Wyświetl większą mapę

– Wjazd na nowo budowaną obwodnicę Bolkowa będzie zamknięty, a przedmiotowa zmiana organizacji ruchu ma na celu udrożnienie ruchu na kierunku Bolków – Jelenia Góra – zaznacza w komunikacie GDDKiA.

Przypomina jednocześnie, że wstępnie zaplanowana zmiana tymczasowej organizacji ruchu, polegająca na otwarciu ronda w ciągu DK-5, w miejscowości Wierzchosławice została zmieniona na 4 listopada 2019. – Powodem zmiany terminu jest trwający jeszcze montaż elementów ekranów akustycznych. Podany termin może ulec zmianie, z uwagi na panujące warunki atmosferyczne – wyjaśnia inwestor.

Obwodnica Bolkowa będzie miała 5,7 km długości. W ramach kontraltu, który realizuje konsorcjum Kobylarnia i Mirbud, przebudowanych ma być także drogi krajowe o długości ok. 2,1 km.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony