Partnerzy serwisu:

Kierowcy pojechali III etapem obwodnicy Kołobrzegu

inf. pras. 05.07.2018

Kierowcy pojechali III etapem obwodnicy Kołobrzegu
fot. GDDKiA
Jak podaje zachodniopomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – kierowcy mogą już jeździć częścią obwodnicy Kołobrzegu liczącym 1,9 km. Fragment łączy ulice 6 Dywizji Piechoty z ulicą Bolesława Krzywoustego.
Nowa trasa powstała w ramach kontraktu na budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie. Infrastrukturę buduje firma PORR, która w listopadzie 2015 podpisała kontrakt z GDDKiA na ok. 340 mln zł. Jak informuje GDDKiA – obecnie trwa realizacja 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina o długości 120 kilometrów, droga powinna być gotowa w przyszłym roku.


Udostępnienie tego odcinka do ruchu usprawni skomunikowanie w rejonie Kołobrzegu, w szczególności w okresie wakacyjnym. Obwodnica Kołobrzegu jest dwujezdniową drogą klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. obie jezdnie rozdziela pas dzielący o szerokości 5 metrów. W ramach inwestycji powstał nowy most na rzece Parsęta dla obu jezdni obwodnicy, przejścia dla zwierząt pod trasą i przepusty.

Wyświetl większą mapę

Od strony zachodniej powstało rondo łączące obwodnicę z drogą wojewódzką nr 102 i dalszą częścią obwodnicy w stronę Portu w Kołobrzegu, natomiast od strony wschodniej powstało rondo łączące obwodnice z drogą wojewódzką nr 163. Budowa drogi była prowadzona w trudnych warunkach gruntowych, co wymagało zastosowania szeregu metod wzmacniania podłoża. Wykonano również drogi zbiorcze zapewniające skomunikowanie działek przeciętych przez drogę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony