Partnerzy serwisu:

Kierowcy pojechali obwodnicą Babic

inf. pras. 29.01.2019

Kierowcy pojechali obwodnicą Babic
fot. UM Woj. Małopolskiego
Można już ominąć Babice i Wygiełzów. Dziś uroczyście otwarto blisko 5-kilometrową obwodnicę w ciągu DW-780. Pozwoli ona ominąć centra tych dwóch małopolskich miejscowości.
– Inwestycje komunikacyjne, nie tylko drogowe a również kolejowe stanowią jeden z priorytetów w działaniach województwa. Znajduje to wyraz również w przyjętym wczoraj budżecie Małopolski na 2019 rok. Zależy nam na stałym poprawianiu komfortu życia mieszkańców regionu – mówił w Babicach, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.


Wyświetl większą mapę
Zadaniem nowo wybudowanej obwodnicy stanowiącej ciąg DW-780 jest przeniesienie ruchu tranzytowego poza centrum Babic i Wygiełzowa. Obecnie obwodnica poprowadzona została po południowej stronie obu miejscowości, przebiega poprzez tereny niezabudowane, głównie tereny otwarte, zarówno pola uprawne jak i nieużytki rolne, omijając tereny leśne. W ramach obwodnicy znajdują się 3 ronda. Całkowity koszt inwestycji to ponad 21 mln zł.

Obwodnica ma 4,8 km długości i 7 m szerokości, tj. 2 pasy ruchu po 3,5 m każdy. Poza tym obustronne pobocza o szerokości ok. 1,25 m.

Do momentu otwarcia obwodnicy ruch tranzytowy i lokalny prowadzony był głównie drogami wojewódzkimi DW-780 (kierunek zachód – wschód) i DW-781 (kierunek północ – południe), które przebiegają przez centrum Babic i Wygiełzowa, a największym problemem mieszkańców i kierowców było skrzyżowanie DW-780 i DW-781 zlokalizowane w centrum miejscowości. Z uwagi na ścisłą zabudowę Babic nie było możliwości przebudowy skrzyżowania, a ograniczona widoczność doprowadzała do częstych zdarzeń drogowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony