Partner serwisu

Kierowcy skorzystają z kolejnych kilometrów A1

Elżbieta Pałys 29.07.2021

Kierowcy skorzystają z kolejnych kilometrów A1
fot. GDDKiA
Od piątku 30 lipca kierowcy będą mieli do dyspozycji jeszcze dłuższy fragment nowej jezdni autostrady A1 w województwie łódzkim. Mirbud udostępni kolejne 2 km wschodniej jezdni.
Jak poinformował wykonawca odcinka autostrady A1 między Piotrkowem i Kamieńskiem, do użytku trafi 2-kilometrowy odcinek jezdni lewej wraz ze wschodnią częścią węzła Kamieńsk na wysokości miejscowości Ochocice. Ponadto, dzięki tymczasowemu połączeniu lewej jezdni A1 z drogą wojewódzką nr 484 od strony zachodniej, zlikwidowane zostanie również tymczasowe rondo.

Ruch będzie się odbywał w układzie 1+1 wschodnią nitką autostrady – informuje Mirbud.


To nie koniec dobrych informacji. Jeszcze przed połową sierpnia ruch na tym odcinku będzie się odbywał w całości po nowej, lewej jezdni. Wykonawca zapowiada, że do tego czasu udostępni ostatni, blisko 7-kilometrowy odcinek trasy, na wysokości miejscowości Rozprza i Jeżów.

Niedawno, 9 lipca, do użytku oddano ponad 4-kilometrowy fragment tego odcinka w kilometrażu 369+950 do 374+000. Razem z dwoma odcinkami udostępnionymi wcześniej kierowcy mieli do dyspozycji 16 km nowej betonowej jezdni tego odcinka. Od piątku trasa ta wydłuży się o kolejne dwa kilometry.

Realizowany przez Mirbud odcinek jest ostatnim fragmentem autostrady między Tuszynem i Częstochową, który trafił w ręce wykonawcy. Liczy 24 km, a umowa na jego realizację została podpisana w kwietniu 2019 r.

Na odcinku, oprócz jedni głównych w technologii betonowej (po 3 pasy ruchu w każdym kierunku), powstają m.in. 72 obiekty inżynierskie, w tym 16 wiaduktów autostradowych, trzy mosty autostradowe i kładka dla pieszych. Zaplanowano tu także trzy miejsca obsługi podróżnych: w Siomkach, Woli Krzysztoporskiej i Danielowie.

Wartość kontraktu to 857 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony