Partnerzy serwisu:

Kilkanaście ofert na projekt obwodnicy Zabierzowa

ep. 20.08.2019

Kilkanaście ofert na projekt obwodnicy Zabierzowa
Fot. Google Maps
Najtańsza oferta jest wata mniej niż 4 mln, najdroższa blisko 10 mln zł – tak wyglądają propozycje wykonawców złożone w przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK-79.
Krakowska GDDKiA otrzymała jedenaście ofert (dwunasty oferent nie załączył pliku z ofertą). Tylko trzy nie zmieściły się w zaplanowanym budżecie.

Najtaniej zadanie chce zrealizować firma Mosty Katowice – wyceniła zadanie na 3,838 mln zł (ta firma wykonywała wcześniej koncepcję programową dla tej inwestycji). Ta propozycja istotnie odbiega pod względem ceny od pozostałych. Druga w kolejności oferta Promost Consulting jest warta 6,969 mln zł.

Zamawiający wycenił to zadanie na 8,877 mln zł. w tej kwocie zmieściły się jeszcze propozycje złożone przez firmy: Ivia, konsorcjum na czele z MPRB, WYG International, Sweco Engineering, Voessing Polska oraz Transprojekt Warszawa.

Poza planowanym budżetem znalazły się oferty Transprojektu Gdańskiego, Lafrentz Polska oraz Multiconsult Polska – ta propozycja była najdroższa – 9,977 mln zł.Wyświetl większą mapę

Wybrany wykonawca będzie zobowiązany m.in. do sporządzenia: opracowań geodezyjno-kartograficznych, geologicznych oraz hydrogeologicznych, wielobranżowego projektu budowlanego, materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji ZRID, projektu wykonawczego dla każdej z branż oraz dokumentacji przetargowej, a w dalszym etapie do udzielania odpowiedzi na pytania wykonawców i sprawowania nadzoru autorskiego.

Obwodnica Zabierzowa ma być poprowadzona w ciągu drogi krajowej nr 79 i omijać miasto od północy. w ramach inwestycji powstanie droga klasy GP o długości nieco ponad 10 km. Ma się zaczynać przy węźle Modlniczka na przecięciu DK-79 i S52 i włączać się do DK-79 w miejscowości Rudawa.
W ciągu trasy zaplanowano m.in. 6 wiaduktów, kładkę dla pieszych, 4 mosty i dwukomorowy tunel o długości 370 m. Ma być poprowadzony pod starodrożem DK-79. Na obwodnicy zaplanowano 3 skrzyżowania o ruchu okrężnym: w Bolechowicach, Zabierzowie i Rudawie.

Przewidziano dwa etapy inwestycji. W pierwszym węzeł w Zabierzowie będzie wykonany jako skrzyżowanie jednopoziomowe, a droga od ronda w Zabierzowie do skrzyżowania z drogą powiatową w Bolechowicach będzie jednojezdniowa. W drugim etapie węzeł zostanie rozbudowany na dwupoziomowy, a odcinek do skrzyżowania w Bolechowicach zostanie rozbudowany o dodatkową jezdnię.

Obwodnica Zabierzowa to ważna trasa, która usprawni komunikację pomiędzy zachodnią częścią Małopolski i Krakowem.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony