Partner serwisu

KIO ma nowych członków

inf. pras./Redakcja 23.11.2021

KIO ma nowych członków
fot. MRiT/Twitter
Siedmiu nowych członków Krajowej Izby Odwoławczej powołał minister rozwoju Piotr Nowak. Obecnie w Izbie zasiada 46 osób.
– Sprawne i efektywne funkcjonowania Izby jest szczególnie istotne w związku z zadaniami wynikającymi z nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Orzecznictwo Izby będzie wskazuje kierunki i standardy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego – powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Nowymi członkami KIO zostali: Marek Bienias, Aleksandra Kot, Anna Kurowska, Rafał Malinowski, Michał Pawłowski, Maksym Smorczewski i Agnieszka Stec.

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznaje odwołania wnoszone w postepowaniach o zamówienie publiczne. Działa od grudnia 2007 r. i jest organem, który rozpoznaje w I instancji odwołania od niezgodnych z prawem czynności lub zaniechań zamawiających w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych.

KIO może liczyć do 100 członków. Obecnie ma ich 46. Członkowie KIO muszą się legitymować wyksztalceniem wyższym prawniczym, mieć wiedzą w zakresie zamówień publicznych i prawa cywilnego i posiadać 5-letnie doświadczenie w tym zakresie. W pracy powinni być niezawiśli i związani wyłącznie przepisami prawa.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony