Partnerzy serwisu:

KIO nie stwierdziła uchybień w rozstrzygnięciu dla S19

Elżbieta Pałys 12.03.2021

KIO nie stwierdziła uchybień w rozstrzygnięciu dla S19
Fot. Google Maps
W piątek 12 marca Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok w sprawie odwołania od rozstrzygnięcia przetargu na projekt i budowę drogi S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód. Nie zgodziła się ze stawianymi zarzutami. Wyrok przybliża do zawarcia kontraktu z konsorcjum Porr i Unibep, które wygrało przetarg.
W przetargu, który był badany w KIO wpłynęło 9 ofert. Jako najkorzystniejszą GDDKiA wskazała ofertę z drugiego miejsca pod względem ceny złożoną przez konsorcjum Porr i Unibep o wartości 405,605 mln zł. Tańsza (o ok. 2,5 mln zł) w tym przetargu była oferta NDI, ale została wykluczona ze względu na niespełnienie kryterium dotyczącego doświadczenia personelu. W tej sprawie NDI wcześniej odwoływała się do KIO, ale Izba przyznała racje zamawiającemu.

Oferent z trzeciego miejsca – China State Engineering – nie przedłużył terminu związania ofertą. Do KIO odwołał się Mostostal Warszawa, który był czwarty na liście z ceną 434,029 ml zł.

Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznik prasową Katarzynę Prowadzisz, KIO umarzyła postępowanie w zakresie zarzutów m.in. dotyczących przyjęcia, że informacje zawarte w wyjaśnieniach konsorcjum, które wygrało przetarg, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oraz zaniechania udostępnienia odwołującemu informacji zawartych w wyjaśnieniach. Oddaliła jednocześnie odwołanie w pozostałym zakresie.

Odcinek o którym mowa liczy ok. 10 km. Ma się zaczynać na istniejącej DK-65 w miejscowości Krynice na północny zachód od Białegostoku, przechodzić przez Dobrzyniewo Duże i kończyć na węźle Białystok Zachód.

Na odcinku Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód zaplanowany został m.in. węzeł Białystok Zachód łączący dwie drogi ekspresowe – planowaną S19 z istniejącą S8. Zadanie obejmować będzie też budowę 14 obiektów inżynierskich, w tym dwóch mostów – nad rzeką Supraśl i rzeką Białą, a także wiadukt kolejowy nad torami Białystok – Ełk.

Droga ekspresowa S19 będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę (z rezerwą terenu pod trzeci pas).


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony