Partner serwisu

KIO utrzymała wybór Budimeksu na S6

Elżbieta Pałys 11.06.2021

KIO utrzymała wybór Budimeksu na S6
Fot. Google Maps
Krajowa Izba Odwoławcza nie podważyła rozstrzygnięcia przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 Leśnice – Bożepole Wielkie. Oznacza to, że najkorzystniejsza w tym przetargu pozostaje oferta Budimeksu.
W przetargu wpłynęło 10 ofert. Przy budżecie zamawiającego określonym na 1,195 mld zł oferta z najniższą ceną należąca do konsorcjum NDI była warta 577,022 mln zł. Inwestor odrzucił tę propozycję i wybrał wykonawcę z drugiego miejsca o wartości 715 mln zł. Na tyle prace wycenił Budimex.

Konsorcjum NDI odwołało się do KIO. Dziś zostało wydane orzeczenie w tej sprawie. Izba oddaliła odwołanie, tym samym aktualne pozostaje pierwotne rozstrzygnięcie.

NDI oraz NDI Sopot wystąpiło w tym przetargu wspólnie z firmą Limited Liability Partnership Todini Central Asia z Kazachstanu. Zaproponowało cenę 577,022 mln zł. To mniej niż połowa kosztorysu zamawiającego określonego na 1,195 mld zł.

Odcinek między Leśnicami i Bożepolem Wielkim liczy ponad 22 km. Będzie pełnił m.in. funkcję południowej obwodnicy Lęborka.

Droga będzie miała po dwa pasy w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Na tym odcinku przewidziano 3 węzły drogowe: Lębork Południe, Lębork Wschód i Łęczyce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony