Partner serwisu

Kobylarnia i Mirbud zbudują S6 pod Koszalinem

ep. 30.09.2022

arrow
arrow
Kobylarnia i Mirbud zbudują S6 pod Koszalinem
fot. MI
Kobylarnia i Mirbud zbudują S6 pod Koszalinem
Kobylarnia i Mirbud zbudują S6 pod Koszalinem
Kobylarnia i Mirbud zbudują S6 pod Koszalinem
Jest umowa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Sławno. Zadanie za 657,9 mln zł wykona konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. Jest też wybrany wykonawca do realizacji sąsiedniego odcinka.
Powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 23,2 km. Będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ten odcinek ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, więc wkrótce wykonawca przejmie plac budowy. Ma to nastąpić w ciągu 30 dni o zawarcia umowy.

W pierwszej kolejności wykona prace przygotowawcze - sprawdzenie saperskie, prace geodezyjne i wycinki. Zasadnicze roboty zaczną się po opracowaniu projektów wykonawczych, na co wykonawca ma 10 miesięcy. Kolejnych 19 miesięcy jest przewidzianych na wykonanie robót.

Trasa zaczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa, a kończy przed miejscowością Sławno. Na odcinku powierzonym Kobylarni i Mirbudowi zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych: Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice, a także obwód utrzymania drogi, parę miejsc obsługi podróżnych (Karwice Północ i Karwice Południe) oraz 20 obiektów mostowych. Pięć z nich będzie pełniło funkcję przejść dla zwierząt. Finał spodziewany jest na koniec sierpnia 2025 r.

To część trasy ekspresowej łączącej Koszalin i Słupsk. Sąsiedni odcinek, od Sławna do Słupska także jest bliski realizacji. GDDKiA wskazała właśnie najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Wybrano Stecol, który jest gotów budować za 701,6 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań, umowa zostanie podpisana.

Ten odcinek ma mieć blisko 23 km, na których do dyspozycji kierowców będą cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony