Partner serwisu

Kobylarnia z Mirbudem przejęły plac budowy drogi koło Darłowa

Redakcja/inf pras. 07.11.2022

Kobylarnia z Mirbudem przejęły plac budowy drogi koło Darłowa
fot. UM Woj. Zachodniopomorskiego
Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 203 między Darłowem a granicą województwa. Samorząd województwa zachodniopomorskiego przekazał wykonawcy plac budowy. Prace zrealizuje konsorcjum Kobylarni i Mirbudu.
Chodzi o odcinek nadmorskiej trasy prowadzącej z Koszalina do Darłowa. Odcinek przeznaczony do przebudowy ma blisko 22 km. To kolejny fragment, który Zachodniopomorskie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie skierował do przebudowy. Trasa nr 203 jest fragmentami przebudowywana od 2010 r. Wcześniej przebudowano już odcinki: Koszalin – Iwięcino (10 km), Iwięcino – Dąbki (11,4 km), Dąbki – Darłowo (8 km) i dodatkowo ul. Tynieckiego w Darłowie (1,8 km).

– Droga niegdyś stanowiła dojazd do małych wsi, których mieszkańcy trudnili się rolnictwem i rybołówstwem. Wraz z rozwojem turystyki, miejscowości nadmorskie w dużej mierze zmieniły swój charakter – mówił wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj cytowany w komunikacie. – Latem przekształcają się w bazę turystyczną z setkami miejsc noclegowych. Ruch na drogach zwiększa się wówczas kilkukrotnie. Dlatego większość dotychczasowych dróg wymaga zmiany standardu, przede wszystkim poszerzeń, zwiększenia nośności i rozdziału ruchu, by chronić pieszych i rowerzystów – dodaje wicemarszałek.

Wraz z przebudową drogi nr 203 na nową trasę skierowani zostali rowerzyści. Z myślą o nich wzdłuż wybrzeża powstała trasa Velo Baltica. Teraz ruch rowerowy przy drodze wojewódzkiej ma przede wszystkim charakter miejscowy, dlatego też nowe ciągi pieszo-rowerowe zaprojektowano jedynie na terenie zabudowanym miejscowości.

W ramach zaplanowanej przebudowy droga zostanie poszerzona do 7 m, zostanie wyposażona w pobocza i odwodniona. Na terenie miejscowości powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Przewidziano wyspy spowalniające ruch, azyle dla pieszych oraz doświetlenie przejść.

Prace potrwają około dwa lata (630 dni). Wykonawcą jest konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony