Partnerzy serwisu:

Kołbiel ma mieć drugą obwodnicę

ep. 27.04.2021

Kołbiel ma mieć drugą obwodnicę
Fot. Google Maps
Tę miejscowość od ubiegłego lata możemy już ominąć drogą ekspresową S17. Ekspresowa obwodnica przebiega po zachodniej stronie miasta. Teraz Kołbiel ma zyskać drogowe obejście w ciągu drogi krajowej nr 50, które pozwoli ominąć miasto od północy.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rusza z przetargiem na projekt i budowę tej drogi.

Obwodnica Kołbieli ma mieć 11 km długości i będzie drogą klasy GP. Dla tego zadania jest już wykonana dokumentacja projektowa, tj. rozszerzone studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z decyzją środowiskową oraz szczegółowe badania warunków geologicznych terenu. Teraz poszukiwany jest wykonawca, który opracuje projekt budowlany, uzyska zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i wykona roboty budowlane.


Nowa droga ma powstać po północnej stronie miasta, na ternie powiatów otwockiego i mińskiego.

Zadaniem obwodnicy będzie wyprowadzenie z Kołbieli ruchu tranzytowego, który odbywa się drogą krajową nr 50 zwana dużą obwodnicą Warszawy.

Droga ma mieć dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wraz z nią wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcy będą składać oferty do 7 czerwca. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w IV kwartale 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony