Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie podsumowują rok intermodalnych transportów Kijów – Odessa

Leonard Dolecki 03.02.2019

Koleje Ukraińskie podsumowują rok intermodalnych transportów Kijów – Odessa
fot. Pixabay
Ukrzaliznycia, krajowy operator kolei na Ukrainie, rok temu uruchomił kolejowy transport kontenerowy między Kijowem a czarnomorskim portem w regionie Odessy. Jak podaje operator – w ciągu pierwszego roku funkcjonowania połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Rocznica kontenerowego transportu

Jak podaje prezes zarządu ukraińskich kolei Yevgeny Kravtsov – intermodalny pociąg na tej trasie przewiózł w 2018 roku 2,5 tys. TEU (kontenerów o długości 20 stóp), a cała Ukrzaliznycia przetransportowała w tym czasie o 13% ładunku skonteneryzowanego niż w roku ubiegłym.

Połączenie służące do transportu intermodalnego między Kijowem a czarnomorskim portem zostało stworzone w wyniku analiz sytuacji w czarnomorskim porcie. Zgodnie z wnioskami, które wyciągnięto uruchomiono 8 regularnych pociągów, które kursują w wybrane dni tygodnia. Pociąg jeździ między stacjami Kijów-Lisky i Yuzhny Port.

– Regularne połączenia kontenerowe to coś nowego na ukraińskim rynku. Ich główną zaletą jest zmniejszenie czasu, w którym towar jest dostarczany oraz zwiększenie bezpieczeństwa transportu. Dodatkowo opcja ta jest korzystna pod względem finansowym – podkreśla Yevgeny Kravtsov.

Dokładna data wprowadzenia połączenia to 31 stycznia 2018 roku. Partnerzy projektu to Maersk oraz TIS.

Ukrzaliznycia podsumowuje rok

W 2018 roku Koleje Ukraińskie przetransportowały łącznie ok. 224 tys. TEU. Wzrost rok do roku wynosi 13%. Lepsze wyniki można zauważyć we wszystkich sektorach jak: tranzyt (+24%), export (+17%), import (+8%) oraz przewozy krajowe (+11%).

Yevgeny Kravtsov zaznacza, że spółka pracuje nad ulepszeniem swojej oferty, a transport intermodalny jest jednym z najbardziej obiecujących i wydajnych sposobów przewozu towarów w serwisach typu door-to-door.

– Przewozy kontenerowe na Ukrainie mają bardzo duży potencjał. Planujemy tworzyć nowe połączenia, dla klientów, którzy będą chcieli go wykorzystać – powiedział prezes zarządu Ukrzaliznycia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony