Partnerzy serwisu:

Kolejna stacja ładowania aut elektrycznych przy dworcu Gdynia Główna

mr 11.06.2020

Kolejna stacja ładowania aut elektrycznych przy dworcu Gdynia Główna
fot. PKP PLK
PKP S.A. uruchomiła kolejną stację ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO. Innowacyjne rozwiązanie zostało już udostępnione podróżnym i mieszkańcom przy dworcu kolejowym Gdynia Główna.
PKP S.A. przy współpracy z KZŁ Bydgoszcz realizuje projekt na rzecz rozwoju elektromobilności poprzez udostępnianie stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy wybranych dworcach kolejowych w całej Polsce.
– Kolej sama w sobie jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Cieszę się, że kolejna stacja ładowania aut elektrycznych powstała właśnie w Gdyni, mieście, które mocno inwestuje w rozwój projektów promujących ochronę środowiska naturalnego, w tym elektromobilności – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.

Stacja ecoMOTO to autorski projekt spółek Grupy PKP. Poprzez jej montaż możliwe jest zwiększenie dostępności miejsc do ładowania pojazdów elektrycznych i, tym samym, poszerzenie wachlarza usług na dworcach kolejowych. Każda stacja posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zabezpieczeń, który uniemożliwia odłączenie kabla przez nieupoważnioną osobę. EcoMoto jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty. Usługa ładowania jest udostępniana bezpłatnie. W momencie jej uruchomienia na zasadach komercyjnych będzie można wygodnie zapłacić kartą płatniczą. Podróżnym, korzystającym z usług kolei, dedykowana będzie zniżka na ładowanie auta.

Dworzec w Gdyni Głównej to dziewiąta stacja ecoMoto, uruchomiona przez kolejowe spółki. Pierwsze otwarto w listopadzie 2018 roku w Katowicach, Katowicach Ligocie, Częstochowie oraz Gliwicach. Kolejne w lipcu 2019 roku stanęły przy dworcach Wrocław Główny, Opole Główne oraz Warszawa Wschodnia.

Łącznie w pierwszym etapie projektu powstanie dziesięć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ostatnia z nich ma powstać przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony