Partnerzy serwisu:

Kolejne odwołania w sprawie WOW przez Wesołą

Elżbieta Pałys 02.02.2019

Kolejne odwołania w sprawie WOW przez Wesołą
fot. Tomasz Sienicki, commons.wikimedia.org, CCA
Kolejnych ponad 400 odwołań od decyzji środowiskowej dla wschodniej obwodnicy Warszawy między Ząbkami a Zakrętem przekazanych zostało do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
Decyzja dla najbardziej spornego odcinka wschodniej obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S17 została wydana w ostatnich dniach grudnia ub. roku. Wydano ją dla wariantu tzw. zielonego. Kontrowersje budzi przede wszystkim planowany przebieg trasy przez Wesołą, gdzie droga biegnąca na nasypie ma przecinać tę część dzielnicy, w której znajdują się obiekty użyteczności publicznej oraz tzw. Las Milowy służący jako teren do rekreacji. Niezadowolona jest także część mieszkańców Sulejówka. W tym przypadku problemem jest bliskość ujęcia wody pitnej.  

Tego, że będą odwołania można się było spodziewać – mieszkańcy Wesołej niejednokrotnie protestowali przeciwko wariantowi preferowanemu przez inwestora. Domagali się poprowadzenia inwestycji w miejscu, które było przez lata wskazywane jako przewidziane dla obwodnicy.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, która procedowała w tej sprawie już wcześniej informowała o przekazaniu do GDOŚ ok. 120 odwołań (odwoływał się m. in. prezydent m.st. Warszawy). W piątek przekazanych zostało kolejnych 409 protestów.

Decyzja środowiskowa dla WOW między Ząbkami a Zakrętem ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor, niezależnie od protestów, może kontynuować przygotowania do inwestycji. GDDKiA w Warszawie skorzystała z tego prawa. Właśnie ruszył przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla wariantu wskazanego w decyzji środowiskowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony