Partnerzy serwisu:

Kolejne podejście do trasy Godziszewo – węzeł A1 Stanisławie

mr 15.11.2019

Kolejne podejście do trasy Godziszewo – węzeł A1 Stanisławie
fot. Pixabay
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku ogłosił przetarg na pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie. Wcześniej od kontraktu na to zadanie odstąpiła Trakcja PRKiI.
Pierwsza umowa na realizację tego zadania została zawarta została w styczniu 2017 roku. Chodziło o rozbudowę drogi DW-224 na odcinku o długości około 9,4 km – od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 222 w miejscowości Godziszewo do węzła Stanisławie autostrady A1. Kontrakt był wart 24,9 mln zł. Droga miała ułatwić połączenie DW-222 z autostradą A1 oraz z Tczewem i z Trójmiastem.

Wykonawca nie wywiązał się z pierwszego terminu, przewidzianego na listopad 2018. Trakcja PRKiI otrzymała więcej czasu na wykonanie zadania, jednak na początku czerwca 2019 roku umowa została rozwiązana. Sprawa zakończyła się ugodą. Trakcja miała wykonać drobne roboty wykończeniowe i projektowe niezbędne do uzyskania decyzji ZRID.

Obecnie ZDW w Gdańsku ogłosił nowy przetarg na pierwszy etap realizacji tej inwestycji. W ramach tej części ma dojść między innymi do poszerzenia jezdni w Godziszewie, wymiany sygnalizacji na skrzyżowaniach z DW-222 i DW-224 oraz do przebudowy mostu nad rzeką Styną.

O wyborze wykonawcy zadecyduje w 20 proc. długość okresu gwarancji, w 20 proc. doświadczenie kierownika budowy i w 60 proc. cena. Oferty w przetargu można składać do 18 grudnia 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony