Partner serwisu

Kolejne wiadukty na A4 zyskają nowe podpory

Magdalena Romanowska 03.07.2020

Kolejne wiadukty na A4 zyskają nowe podpory
fot. GDDKiA
Prace remontowe związane z wiaduktami na autostradzie A4 wchodzą na kolejny etap. Do tej pory prace prowadzone były na sześciu wiaduktach koło miejscowości: Wądroże Wielkie, Strzeganowice, Budziszów, Biskupice, Nowa Wieś Wrocławska oraz Piotrowice. Na przełomie sierpnia i września ruszą roboty na czterech kolejnych wiaduktach.
Na przełomie sierpnia i września br. planowane jest przeprowadzenie remontu podpór na dodatkowych czterech obiektach, pomiędzy Legnicą i Wrocławiem. Wiadukty zlokalizowane są koło miejscowości: Gniewomierz (km 95,1), Sambórz (km 122,8 i 123,7) oraz Sadkówek (km 141,5).

Prace remontowe będą odbywać się jednocześnie na najwyżej dwóch nie sąsiadujących ze sobą wiaduktach. Przy remontach obiektów będą zamykane poszczególne pasy ruchu na obu jezdniach, co w praktyce przełoży się na możliwość przejazdu tylko jednym pasem na każdej jezdni.

W ramach pierwszego etapu w kwietniu br. rozpoczęły się prace na dwóch obiektach: koło m. Wądroże Wielkie w km. 104,9 oraz Strzeganowicach w km. 144,9. Następnie roboty przesunęły się na wiadukty: koło Budziszowa w km. 112,3 i Biskupicach w km. 146,1. Później naprawy prowadzone będą na A4 na wysokości Nowej Wsi Wrocławskiej w km. 149,1 oraz Piotrowicach w km. 129,7. Ostatnim etapem robót będzie rozbiórka obiektu koło Sadkowa w km. 143,1. Wykonawcą remontu jest firma Rotomat. Wartość inwestycji to około 3,7 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony