Partnerzy serwisu:

Kolejny etap na budowie estakady w Przechowie

inf. pras. 12.11.2019

Kolejny etap na budowie estakady w Przechowie
ffot. GDDKiA
Trwają przygotowania do montażu belek prefabrykowanych ustroju nośnego. Jak informuje GDDKiA, prace rozpoczną się w nocy z 12 na 13 listopada i będą prowadzone przez osiem kolejnych dni.
Obecnie trwa montaż specjalnego dźwigu do układania belek. Wykonano już drogę dojazdową, po której będzie się on poruszał oraz rusztowania wokół obiektu. Na potrzeby planowanego montażu, już 25 października wprowadzono tymczasową organizację ruchu na okolicznych drogach. Dzięki temu kierowcy nie muszą obawiać się większych utrudnień w ruchu.

Obecnie jadąc od strony Bydgoszczy i chcąc wjechać na odcinek drogi krajowej nr 91 (między obwodnicą Świecia a Przechowem) należy skręcić w lewo na pierwszym rondzie w lewo - skręt przy kościele nie jest już możliwy (drugie rondo tymczasowe).

Aktualnie na budowie trwają też prace przy wykonywaniu murów oporowych a także roboty związane z wykonaniem nasypów oraz roboty nawierzchniowe na łącznicach. Prowadzone są również prace z branży elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej i teletechniczne. Zakończyły się natomiast prace przy budowie podziemnego przejścia dla pieszych, gdzie trwają obecnie roboty wykończeniowe.

Całe zadanie polega na budowie nowej poszerzonej 270-metrowej estakady wraz z modernizacją całego układu dojazdowego na drodze krajowej nr 91 w Przechowie pod Świeciem.

W zakres inwestycji wchodzą m.in. rozbiórka estakady drogowej i wybudowanie nowego obiektu oraz rozbudowa układu drogowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania drogi, rozbudowa drogi krajowej nr 91 na odcinku ok. 2 km oraz likwidacja ruchu lokalnego z drogi krajowej poprzez budowę dodatkowych dróg dojazdowych.

Wybudowane zostanie rondo na przecięciu łącznicy i ul. Bydgoskiej, powstaną ekrany akustyczne i podziemne przejście dla pieszych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony