Partnerzy serwisu:

Kolejny etap prac na POW. Inaczej w okolicy węzła Patriotów

inf.pras./ep. 03.06.2020

Kolejny etap prac na POW. Inaczej w okolicy węzła Patriotów
fot. GDDKiA
Od środy 3 czerwca kierowcy korzystają z nowego wiaduktu biegnącego w ciągu ulicy Zabawnej w Wawrze. Wiadukt powstał w ramach budowy odc. C Południowej Obwodnicy Warszawy. Teraz wykonawca będzie mógł realizować kolejne prace. Kierowcy objeżdżają ul. Patriotów.
Jak informuje GDDKiA, przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację robót związanych z budową trasy głównej Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu S2. Chodzi o prace na odcinku od ul. Zabawnej w kierunku zachodnim do węzła Patriotów.

Wraz z udostępnieniem wiaduktu, zlikwidowany został tymczasowy by-pass wykonany z płyt betonowych w ciągu ul. Żwanowieckiej i zamknięty fragment ul. Patriotów od ul. Dusznickiej do ul. Arniki.

 

Wyłączenie z ruchu odcinka ul. Patriotów, pozwoli wykonawcy dokończyć prace związane z układem docelowym tej drogi – informuje GDDKiA. Wykonawca wybuduje także docelowy układ ronda wraz z łącznicami po stronie południowo-wschodniej ul. Patriotów wschód oraz dowiązanie się do istniejącej części ul. Patriotów wschód. Do wykonania pozostało także ciąglenie drogi ekspresowej na odcinku ul. Zabawna – węzeł Patriotów, budowa chodników, ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych oraz prace wykończeniowe na nowym wiadukcie drogowym Patriotów wschód biegnącym nad drogą ekspresową S2 jak i na nowo wybudowanym rondzie po stronie północno-wschodniej ul. Patriotów wschód.

Odcinek C Południowej Obwodnicy Warszawy, z budową którego wiążą się wprowadzone zmiany, zawiera się pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska. Za jego realizację odpowiada Warbud. Trasa liczy ok. 7,5 km długości i przecina (na estakadach) Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Termin ukończenia tego odcinka – po uwzględnieniu zasadnych roszczeń terminowych wykonawcy – przypada na grudzień tego roku.

Warszawska GDDKiA zapowiada, że w okresie wakacyjnym oddane zostaną do ruchu kolejne dwa obiekty biegnące wzdłuż ulic: Mozaikowej i Tawułkowej. Otwarta ma być także ulica Patriotów po wschodniej stronie, a jednocześnie zamknięta zostanie strona zachodniej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony