Partnerzy serwisu:

Kolejny etap Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu

Magdalena Romanowska 24.01.2020

Kolejny etap Programu Rozbudowy Terminalu LNG  w Świnoujściu
fot. Flickr
Trwa realizacja Programu Rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Polskie LNG ogłosiło przetarg na świadczenie usług inżyniera kontraktu dla realizowanej przez wykonawców rozbudowy. Oferty w przetargu można składać do 21 lutego 2020.
Obowiązkami przyszłego inżyniera kontraktu będą sprawowanie nadzoru inwestorskiego oraz świadczenie usług polegających na zarządzaniu, kontroli, nadzorze i rozliczeniu zadań inwestycyjnych, realizowanych przez wykonawców rozbudowy w formule „zaprojektuj i wybuduj” .

W ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zrealizowane mają zostać: budowa trzeciego zbiornika do magazynowania procesowego LNG, budowa nowego nabrzeża wraz ze stanowiskiem do rozładunku i załadunku LNG na statki, budowa systemu załadunku LNG na cysterny kolejowe, rozbudowa istniejącego systemu regazyfikacyjnego.

Na początku roku 2019 uzyskano komplet decyzji środowiskowych oraz lokalizacyjnych dotyczących wszystkich projektów realizowanych w ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG. 24 kwietnia 2019 r. Polskie LNG podpisało z Instytutem Nafty i Gazu -PIB umowę o dofinansowanie programu i uzyskało kwotę 461 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Całkowita wartość projektu szacowana jest na ponad 1 mld zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony