Partnerzy serwisu:

Kolejny fragment DK-45 będzie wyremontowany

Magdalena Romanowska 26.11.2019

Kolejny fragment DK-45 będzie wyremontowany
fot. ZDW
Fragment trasy Opole – Kluczbork będzie wyremontowany. GDDKiA ogłosiła przetarg wykonanie projektu rozbudowy drogi krajowej nr 45 na odcinku Bierdzany – Kuniów. Wykonanie dokumentacji projektowej obejmuje projekt budowlany i projekt wykonawczy.
Niedawno ogłoszono przetarg na projekt innego odcinka tej drogi krajowej. Tym razem przyszła kolej na zaprojektowanie trasy biegnącej między miejscowościami Bierdzany i Kuniów.
Prace na tym 12-kilometrowym odcinku DK-45 obejmą w szczególności wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz pobocza bitumicznego, wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni (dostosowanie do obciążenia 115 kN/oś), rozbudowę skrzyżowań o lewoskręty, przebudowę 2 obiektów mostowych (nad rzekami Budkowiczanka i Bogacica), przebudowę 18 przepustów drogowych, przebudowę i odtworzenie systemów odwadniania, przebudowę oświetlenia drogi, budowę kanału technologicznego, przebudowę kolizji sieci infrastruktury związanej i niezwiązanej z drogą, budowę chodników i ciągu pieszo-rowerowego oraz wycinkę kolidujących drzew.View Larger Map

Zadaniem wykonawcy projektu będzie sporządzenie mapy do celów projektowych, dokumentacji geotechnicznej, dokumentacji z badań nawierzchni, karty informacyjnej przedsięwzięcia, projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i materiały do wniosku o wydanie decyzji ZRID.

O wyborze wykonawcy zadecyduje w 25 proc. doświadczenie projektanta drogowego, w 10 proc. okres gwarancji, w 5 proc. zatrudnienie osoby bezrobotnej i w 60 proc. cena. Oferty w przetargu można składać do 30 grudnia 2019 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony