Partnerzy serwisu:

Kolejny krok w kierunku południowego wylotu z Warszawy

Elżbieta Pałys 16.07.2019

Kolejny krok w kierunku południowego wylotu z Warszawy
Fot. Google Maps
Cały odciek przyszłej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Lesznowolą a węzłem Tarczyn Północ ma już uzgodnienia środowiskowe. To przybliża przedsięwzięcie do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uzgodnił warunki realizacji dla drugiego z poddodcinków tzw. odcinka B.

Mowa o blisko 15-kilometrowym odcinku S7 obejmującym trasę pomiędzy węzłem Lesznowola (bez węzła) a węzłem Tarczyn Północ. To jeden z trzech odcinków – środkowy – północnego wylotu z Warszawy. Na razie nie ma on jeszcze decyzji ZRID. Zakończone uzgodnienia środowiskowe przybliżają inwestycję do pokonania tego etapu.

Ze względów proceduralnych odcinek B został podzielony na dwa krótsze fragmenty. Na początku lipca RDOŚ uzgodnił warunki dla krótszego z nich (o długości 1,3 km). 15 lipca uzgodniona została pozostała część. Jak wcześniej informowała nas warszawska GDDKiA, decyzja ZRID dla odcinak B spodziewana jest jeszcze w trzecim kwartale. Po tym IDS-Bud będzie mógł rozpocząć roboty budowlane.

Początkowy odcinek wylotówki, czyli położony najbliżej Warszawy odcinek A węzeł Lotnisko – węzeł Lesznowola czeka jeszcze na nowy przetarg dotyczący wyboru wykonawcy po tym, jak rozwiązana została umowa z firmą Rubau. Procedura, według zapowiedzi, ma ruszyć jeszcze w lipcu. wniosek o ZRID złożył jeszcze poprzedni wykonawca.

Odcinek C od Tarczyna Północ do obwodnicy Grójca jest już w realizacji. Pierwsze prace, po uzyskaniu w styczniu decyzji ZRID, Mota Engil Central Europe rozpoczęła w lutym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony