Partnerzy serwisu:

Kolejny krok w stronę przebudowy DK-46

mr 21.04.2020

Kolejny krok w stronę przebudowy DK-46
fot. GDDKiA
Złożono wniosek o ZRID dla rozbudowy drogi krajowej nr 46. Chodzi o odcinek zlokalizowany na teranie gminy Paczków. Powstaną miedzy innymi dwa nowe skrzyżowania, parking dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz nowe oświetlenie.
Do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego został złożony wniosek o wydanie decyzji na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla zadania: „Rozbudowa drogi krajowej nr 46 na odcinku granica województwa – obwodnica Kamienicy – Paczków”.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwie opolskim, na terenie gminy Paczków. Rozbudowa będzie prowadzona na odcinku ok. 5,7 km., który docelowo zostanie dostosowany do nośności 11,5 t/oś.

W ramach inwestycji przewidziano m.in. rozbudowę 2 skrzyżowań, budowę parkingu dla pojazdów ciężarowych i osobowych, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu, wykonanie systemu odwodnienia drogi, wykonanie oświetlenia drogi w rejonie skrzyżowań, budowę równoległych dróg dojazdowych do obsługi przyległego terenu, wykonanie stacji pogodowej z monitoringiem oraz tablicy informacyjnej o zmiennej treści, budowę kanału technologicznego, przebudowę zjazdów.

W rozwiązaniach projektowych przyjęto wykonanie nawierzchni jezdni w dwóch technologiach. Warstwa ścieralna na większej części odcinka będzie wykonana z betonu cementowego, natomiast na pozostałej części z SMA.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony