Partner serwisu

Kolejny Most dla Regionów. Przeprawa na Bugu w Krzemieniu-Wsi

Magdalena Romanowska 06.11.2019

Kolejny Most dla Regionów. Przeprawa na Bugu w Krzemieniu-Wsi
fot. Pixabay
Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach ogłosił przetarg na budowę mostu przez rzekę Bug z Grannego do Krzemienia-Wsi. Projekt obejmie też drogi dojazdowe łączące drogę gminną nr 390303W w miejscowości Krzemień-Wieś w powiecie sokołowskim. Dokumentacja projektowa mostu znalazła się w programie Mosty dla Regionów.
Zadanie będzie polegało na przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwalającej na budowę przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi do najbliższej drogi publicznej. Jego zakres jest podzielony na dewa etapy.

W etapie pierwszym do wykonawcy będzie należało opracowanie dokumentów zgodnie z wymaganiami przepisów środowiskowych. Ta część ma być zakończona do 2 września 2021 roku. Etapem drugim będzie opracowanie projektu budowlanego, w tym niezbędnej dokumentacji technicznej oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ten etap powinien być gotowy do 1 grudnia 2022 roku.

W maju tego roku, decyzją Ministerstwa Inwestycji, most ten został włączony w program Mosty dla Regionów. Samorządowcy wnioskowali o 1,2 mln zł dofinansowania, a całkowity koszt przygotowania dokumentacji (z kosztami niekwalifikowalnymi) wyniesie 1,6 mln zł. Blisko 91,5 mln zł ma kosztować sama budowa mostu Perlejewo-Jabłonna Lacka. O te środki wnioskodawcy będą się ubiegać w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Oferty w przetargu można składać do 10 grudnia 2019. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena (60 proc.), ale również doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (40 proc.).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony