Partner serwisu

Kolejny odcinek Via Carpatii zaprojektowany

ep. 20.01.2023

Kolejny odcinek Via Carpatii zaprojektowany
fot. Google Maps
Jest wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Tym razem chodzi o budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Projektowanie zakończyło się dwa tygodnie przed wymaganym terminem.
Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej została wybudowana w 2011 roku i była pierwszą trasą ekspresową w woj. lubelskim. Powstała jednak jako droga jednojezdniowa z rezerwą pod rozbudowę w przyszłości. W kwietniu 2022 r. GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni z firmą Polaqua. Kontrakt ma wartość 183,4 mln zł. Wykonawca miał 10 miesięcy na zaprojektowanie drogi i złożenie wniosku o ZRID. Właśnie wywiązał się z tego obowiązku.

Inwestycja będzie realizowana na odcinku 8 km. Przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona. Wykonane zostaną także mosty i wiadukty, odwodnienie oraz drogi do obsługi terenów przyległych. Trasa ekspresowa zostanie wygrodzona, zostaną także wykonane przejścia dla małych zwierząt.

Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina to w sumie 6 odcinków o długości została na sześć odcinków o łącznej długości ok. 100 km. Dla dwóch (gr. woj. lubelskiego i mazowieckiego – Międzyrzec Podlaski, obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej) złożony już został wniosek o wydanie ZRID, a w przypadku czterech (Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski, Radzyń Podlaski – Kock, Kock – Lubartów i Lubartów – Lublin) trwają prace projektowe zmierzające do złożenia wniosku o zezwolenie na realizację.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony