Partner serwisu

Kolejny odcinek Via Carptia na biurku wojewody

inf. pras 12.08.2022

arrow
arrow
Kolejny odcinek Via Carptia na biurku wojewody
zdjęcie ilustracyjne fot. GDDKiA
Kolejny odcinek Via Carptia na biurku wojewody
Kolejny odcinek Via Carptia na biurku wojewody
Do Wojewody Podlaskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla kolejnego odcinka Via Carpatii. Ósmy z kolei wniosek na budowę drogi ekspresowej S19 dotyczy odcinka Bielsk Podlaski Zachód - Boćki.
Jak informuje GDDKiA, U Wojewody Podlaskiego są już wnioski o ZRID na odcinki S19 od Krynic pod Białymstokiem do Plosek, położonych na południe od Narwi. Ostatnio przybyły kolejne – 23 czerwca na odcinek Boćki - Malewice, tydzień później na Haćki - Bielsk Podlaski Zachód z odcinkiem DK66 i dzisiaj Bielsk Podlaski Zachód - Boćki.

S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki to ok. 12 km odcinek dwujezdniowej drogi o nawierzchni bitumicznej. Ten rodzaj nawierzchni, która powinna przenieść najwyższe dopuszczalne obciążenie 11,5 t/oś przy prognozowanej kategorii ruchu KR6, wybrał do realizacji wykonawca. Zrealizowane zostaną obiekty inżynierskie, takie jak wiadukty, przejścia dla zwierząt, przepusty i jeden węzeł - Boćki - informuje inwestor. Umowa ze Strabagiem została podpisana w ubiegłym roku.

Dyrekcja prowadzi też prace nad dokumentacją do złożenia wniosków na następny odcinek S19 Ploski - Haćki oraz obwodnicę Bielska Podlaskiego na DK66. Złożenie wniosków spodziewane jest na przełomie tego i przyszłego roku. W przygotowaniu jest również dokumentacja do złożenia wniosku na ostatni odcinek S19 w województwie podlaskim, Malewice - Chlebczyn. Obok odcinków drogi S19 na południe od Białegostoku, Wojewoda Podlaski bada także wniosek o ZRID na odcinek od przejścia granicznego w Kuźnicy do węzła Sokółka Północ. Dokumentację na kolejny odcinek, od węzła Sokółka Północ do węzła Dobrzyniewo rozpoznaje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w postępowaniu odwoławczym od wydanej w sierpniu 2021 r. decyzji środowiskowej - przypomina GDDKiA.  

Rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych na odcinki S19 Kuźnica - Sokółka spodziewane jest jeszcze tej jesieni.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony