Partnerzy serwisu:

Kolejny przetarg na DK-94 w Olkuszu unieważniony

Leonard Dolecki 25.06.2019

Kolejny przetarg na DK-94 w Olkuszu unieważniony
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad unieważnił kolejny przetarg na realizację rozbudowy drogi krajowej nr 94 w miejscowości Olkusz. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert cenowych, kolejne spotkał taki sam los.
Ważne zadanie

Inwestycja dotyczy rozbudowy odcinka DK-94 leżącego w granicach miasta Olkusz. Długość fragmentu, którego dotyczy przetarg, to ok. 4,4 km. Przedsięwzięcie miało zostać zrealizowane w ciągu 35 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawca, którego poszukiwała GDDKiA, miał być zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę, budowy infrastruktury oraz otrzymania zezwoleń na jej użytkowanie.

View Larger Map

Zakres prac obejmował rozbudowę samej trasy, przebudowę istniejących dróg z nią kolidujących, modernizację podziemnych przejść dla pieszych oraz budowę dojazdów do projektowanych obiektów i urządzeń infrastruktury.

Dwa podejścia

W przypadku pierwszego postępowania budżet zamawiającego opiewał na 107,1 mln zł. Oferty, które otrzymał mieściły się w zakresie cenowym od 157 do 174 mln zł. 4 marca br. postępowanie zostało więc unieważnione.

W powtórzonym przetargu kwota na zrealizowanie zadanie nie została zwiększona, a tym razem oferty miały ceny z zakresu od 147,231 mln zł do 156,992 mln zł. Ostatecznie doszło do unieważnienia postępowania.

Obecnie brak informacji o planie na ponowne ogłoszenie przetargu przez krakowski oddział GDDKiA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony