Partnerzy serwisu:

Kolejny przetarg na mazowiecką obwodnicę. Tym razem Zwoleń

mr 05.06.2020

Kolejny przetarg na mazowiecką obwodnicę. Tym razem Zwoleń
fot. GDDKiA
Po przetargach na zaprojektowanie obwodnic Skaryszewa i Łącka przyszła kolej na ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie trzeciej z dziewięciu obwodnic mazowieckich miast, które zostały ujęte w projekcie Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Tym razem chodzi o dziewięciokilometrową obwodnicę Zwolenia w ciągu drogi krajowej nr 79.
Wykonane studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej wskażą wariantowy przebieg obwodnicy Zwolenia.

Przewiduje się, że nowa droga zaprojektowana zostanie w układzie północ-południe, po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości. Początek obwodnicy planowany jest na węźle projektowanym na skrzyżowaniu DK-79 oraz przyszłej drogi ekspresowej S12.

Jednoznaczny przebieg trasy klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej.

 

Mapa: GDDKiA
Podstawowym celem budowy obwodnicy Zwolenia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 12 i 79. Działanie to jest powiązane również z realizacją innego obejścia miejscowości, bardziej na południe, czyli obejścia Lipska.

Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Zwoleniu. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Obwodnica będzie stanowiła uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12 pomiędzy Radomiem a Puławami. Prace nad tym ciągiem również trwają.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony