Partnerzy serwisu:

Kolejny przetarg na rozbudowę drogi Wola Lipowska – Pieniężno

Przemysław Farsewicz 31.01.2019

Kolejny przetarg na rozbudowę drogi Wola Lipowska – Pieniężno
Fot. Google Maps
To już trzecie podejście samorządu województwa warmińsko-mazurskie do znalezienia wykonawcy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 507 prowadzącej do Pieniężna. Poprzednie postępowania zakończyły się znacznym przekroczeniem budżetu.
Zarząd Dróg Wojewódzki w Olsztynie na nowo rozpisał przetarg przebudowy drogi prowadzącej do Pieniężna. W przypadku odcinka drogi wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno na odcinku Wola Lipowska – Pieniężno w pierwszym przetargu do najtańszej złożonej oferty zabrakło aż 16 mln zł. Strabag, wycenił prace na 70,7 mln zł brutto. Druga oferta należała do Budimexu, który za prace życzył sobie 79,1 mln zł brutto. Z powodu przekroczenia budżetu, zmawiający unieważnił postępowanie.

Ponowiony we wrześniu 2018 roku przetarg również przyniósł znaczne przekroczenie budżetu w wysokości 54,8 mln zł. Do postępowania przystąpiło już pięciu oferentów. Najmniej za prace chciało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego, bo 69,9 mln zł. NDI oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia złożyły oferty na ok. 75 mln zł. Również Budimex ponownie przystąpił do przetargu i wycenił prace nieco drożej niż poprzednio, bo na 79,8 mln zł. Najdroższa tym razem okazała się oferta Strabagu na 91,4 mln zł.

Pomiędzy Wolą Lipowską a Pieniężnem jest 13,9 km. Zakres zamówienia nie uległ zmianom. Po pracach jezdnia miałaby zyskać szerokość od 6 do 7 metrów. W zakresie zadania znalazła się przebudowa nawierzchni drogi ze wzmocnieniem do nośności 100 kN/oś z możliwością podwyższenia nośności do 115 kN/oś, przebudowa przepustów drogowych, zastosowanie elementów spowolnienia ruchu, remont rowów, korekta łuków poziomych i pionowych, budowa pasów lewo i prawo skrętów na skrzyżowaniach, wykonanie chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, montaż barier energochłonnych oraz budowa oświetlenia drogowego. W grę wchodzi także budowa zatoczek autobusowych i miejsca do ważenia pojazdów nieopodal Pieniężna.

Oferty będą analizowane z zastosowaniem kryterium ceny (60%) oraz wielkości gwarancji (40%). Inwestycja ma być finansowana ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 - 2020. Wykonawca będzie miał 21 miesięcy na prace. Składanie ofert trwa do 6 marca.

Droga z Woli Lipowskiej do Pieniężna to fragment traktu z prowadzącego z Braniewa do Pieniężna. Remont całego odcinka miał się pierwotnie zakończyć w 2020 roku. W lipcu 2018 rozstrzygnięto przetarg na inny fragment drogi wojewódzkiej nr 507 – Wola Lipowska – Braniewo. Zwyciężyła oferta Strabagu na kwotę 59,7 mln zł. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony