Partnerzy serwisu:

Kolektor Wiślany. Zacznie się drążenie w kierunku południowym

inf. pras./red. 20.01.2021

Kolektor Wiślany. Zacznie się drążenie w kierunku południowym
fot. Mat. pras.
W poniedziałek 18 stycznia tarcza AVM Barbara na budowie kolektora MPWiK przebiła się do komory odbiorczej zlokalizowanej za Trasą Toruńską (Armii Krajowej).
Od rozpoczęcia prac, czyli od półtora miesiąca powstało 0,6 km tunelu nowego kolektora. Prace idą dobrym tempem i wyprzedzają w tej chwili harmonogram. Są dni gdy maszyna drąży po około 30 metrów tunelu dziennie. Teraz tarcza zostanie przeniesiona z komory za Mostem Grota – Roweckiego do komory startowej przy Centrum Olimpijskim, skąd zacznie drążenie w kierunku południowym.

Budowa Kolektora Wiślanego rozpoczęła się grudniu 2020 roku. Prace na odcinku realizowanym przez Budimex o długości 5.5 km zakończą się w 2022 roku.

Cały kolektor ma mieć długość 9,5 km. Jest wykonywany w technologii bezwykopowej metodą mikrotunelingu. Za głowicą drążącą będą wpychane pod ziemię kolejne fragmenty nowego rurociągu.

Kolektor Wiślany będzie posadowiony na głębokości od 6 m do 15 m wzdłuż ulic: Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Gdyńskie. Jego podstawowa średnica wyniesie 3,2 m. Pomieści ok 50 tys. m3 wód opadowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony