Partner serwisu

Kołobrzeg: znamy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę DK 11 od S6 do portu

GR 21.06.2022

Kołobrzeg: znamy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę DK 11 od S6 do portu
fot. GDDKiA
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę nowego odcinka drogi krajowej numer 11, który połączy drogę ekspresową S6 z portem w Kołobrzegu, wybrała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zwyciężył Porr, który zaproponował ok. 56,3 mln złotych.
Nowy fragment o długości 1,5 kilometra umożliwi pojazdom jadącym do portu ominięcie centrum miasta. Zacznie się od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), które powstało w ramach budowy obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11, a zakończy na węźle drogi ekspresowej S6 Kołobrzeg Wschód. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku miejscowości Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK11.

Przetarg w tej sprawie kilka miesięcy temu ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a w pierwszej połowie maja poznaliśmy oferty zainteresowanych firm. Najmniej, bo ok. 56,3 mln zł zaproponował Porr i ta oferta została kilka dni temu uznana za najkorzystniejszą. O kontrakt walczyły jeszcze dwie spółki: ok. 58,7 mln zł zażyczył sobie Budimex; a 60,4 mln zł oczekiwał Strabag. Firmy mają 10 dni na złożenie odwołania, jeżeli nie wpłyną, wówczas GDDKiA będzie mogła podpisywać umowę z Porr.

Na zbudowanie nowego odcinka drogi krajowej numer 11 zwycięzca będzie miał 14 miesięcy (do tego okresu nie zostanie wliczony sezon zimowy). Na trasie przewidziano m.in. budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska aż do „zejścia nasypu” do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. – W planie jest również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu, dodatkowo ekrany akustyczne mają być obsadzone pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak bariery ochronne i tzw. osłony przeciwolśnieniowe. Zbudowana zostanie także nowa droga rowerowa o długości ok. 850 m – wyliczają przedstawiciele GDDKiA.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony