Partnerzy serwisu:

Komplet przetargów na S7 Płońsk – Czosnów

oprac. ep. 14.08.2019

Komplet przetargów na S7 Płońsk – Czosnów
fot. GDDKiA Warszawa
Dokumenty dotyczące trzeciego przetargu na wybór wykonawcy dla drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów zostały już wysłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej – poinformowała GDDKiA. Ostatni z uruchamianych przetargów dotyczy odcinka pomiędzy węzłami Modlin i Czosnów.
Chodzi o odcinek liczący 10 km. To ostatni z ogłaszanych przetargów potrzebnych by znaleźć wykonawcę dla wybudowania drogi ekspresowej w miejscu obecnej DK-7 między Czosnowem i Płońskiem. W toku są już przetargi 13-kilometrowy fragment S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski oraz 12-kilometrowy odcinek od Załusk do Modlina. Wszystkie razem obejmują trasę liczącą 35 km.

 
fot. GDDKiA
Jak przypomina Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa GDDKiA w Warszawie, zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu.

W ramach zadania rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie, ponadto konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (w kierunku Gdańska) i ścieżkę rowerową (w kierunku Warszawy). Wybudowane zostaną także drogi równoległe na potrzeby obsługi przyległego terenu, jak również urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ekspresówka powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7, co oznacza, że inwestycja będzie realizowana pod ruchem. Priorytetem – jak podkreśla GDDKiA – jest dobra organizacja ruchu. – Wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu – informuje Małgorzata Tarnowska. Dodaje, że podczas robót kierowcy na odcinku I i II (patrząc od strony Płońska) będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka I i II). W przypadku odcinka III dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w zależności do natężenia ruchu.

W tym przetargu, podobnie jak w poprzednich dwóch, pozostawiono wykonawcy możliwość wyboru technologii nawierzchni – wykonawca przygotowuje ofertę wyceniając, tę technologię, w której się specjalizuje.

GDDKiA czeka na oferty do 24 września. Zakłada, że umowa z wykonawcą będzie podpisana w lutym 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony